תמונת רקע למאמר מה זה תגיות מטא

מה זה meta tags – תגיות מטא ולמה הן חשובות לקידום אתרים

תוכן עניינים

כל דף באתר אינטרנט מוצג באופן ויזואלי ומעוצב לגולש טומן מאחוריו למעשה שורות קוד רבות שעמם הוא נבנה. תגיות המטא נמצאות ב HTML (שפה המאפשרת לבנות עמודי אינטרנט) והן מה שמנועי החיפוש סורקים כשהם מגיעים לבצע סריקה באתר.

מהן תגיות מטא – meta tags  הן קטעי טקסט אשר מופיעות בקוד המקור של כל דף באתר ותפקידן לספר למנועי החיפוש מהו התוכן בעמוד ופקודות נוספות לרובוט שסורק, תגיות המטא אינן מוצגות באופן ויזואלי לגולש.

לסקרנים ניתן לצפות בתגיות המטא בקוד המקור של העמוד על ידי קליק ימיני בעכבר או קונטרול  U> הצגת מקור הדף.

דוגמא כיצד נראית תגית הקוד המקור

view source
meta tags example

ישנם לא מעט סוגי תגיות מטא, אך אני אתמקד בתגיות שתפקידן לסייע באופטימיזציה לאתרים מול מנוע החיפוש ואליהם אתייחס במאמר.

האם תגיות מטא חשובות ומסייעות לקידום עמודי האתר?

התשובה היא כן, מי מהן יותר ומי פחות אולם שימוש בתגיות בהחלט מסייע לקידום האתר. באופן הבסיסי ביותר כדאי לקדם ביטוי מסוים הוא צריך להופיע בתגיות המטא שרלוונטיות לקידום (לא בכל תגית מטא) ולהופעה במנוע החיפוש. שילוב הביטויים בתגיות המטא יעשה לאחר מחקר מילים מעמיק וזיהוי כוונת גולש. כמובן שיש לשלב באופן חכם ולא רק לשתול את כל הביטויים לקידום בתגיות. קידום אתרים אורגני בגוגל כיום ב 2021 הוא הרבה מעבר לשילוב הביטויים בתגיות מטא ובחלקו מורכב מאסטרטגיית הקידום שלמה לביטויים שמקדמים. בנוסף באמצעות התגיות מחליטים (לרוב)  מה מאפשרים למנוע החיפוש לסרוק ומה לא. לכן שימוש חכם בתגיות הוא רלוונטי וחשוב לקידום.

סוגי תגיות מטא

תגית טייטל (TITLE) תגית כותרת

תגית כותרת ראשית של העמוד והיא מופיעה בתוצאות החיפוש אך לא בעמוד באתר. על מנת שתגית המטא טייטל תוצג במלואה יש לכתוב אותה בכמות של 50-65 תווים ורצוי לבצע בדיקה של שטח בפיקסל. לכל דף באתר צריכה להיות תגית טייטל ייחודית משל עצמו.

בתמונה תגית טייטל

כלי לבדיקת מספר התווים בתגית הכותרת https://www.webyurt.com/tools/meta-title-counter

כלי לבדיקת שטח בפיקסל https://www.portent.com/serp-preview-tool/

תגית תיאור (Meta Description)

תגית תיאור כשמה כן היא ותפקידה להעניק תיאור מה התוכן המוצג בדף. היא מוצגת במנוע החיפוש מתחת לתגית הטייטל וגם היא לא מוצגת בעמוד באתר. גם כאן על מנת שלא תוצג באופן קטוע עליה להיות בין  80 – 155 תווים. באמצעות הכלים למעלה ניתן לבדוק גם שאורך התגית תקין.

meta description

בתמונה תגית תיאור 

תגית תמונה טקסט חלופי (Alt Text)

זוהי תגית שמעניקים לתמונות באתר, מנועי החיפוש מתקשים לפענח תמונו, לכן על מנת לעזור למנועי החיפוש להבין את התמונה משלבים בתגית האלט את תיאור התמונה. כמו כן תגית האלט מסייעת לבעלי מוגבלויות כחלק מהנגשת האתר באמצעות השמעתה בעת הפעלת ההנגשה.  

alt tag

בתמונה תגית אלט 

תגית רובוטים (Meta Robots)

התגית נמצאת בחלק העליון של קוד העמוד היא אינה מוצגת בדף התוצאות או באופן ויזואלי באתר והיא עבור מנועי החיפוש בלבד. בתגית זו נעשה שימוש כאשר אנו רוצים להנחות את הסורקים של מנוע החיפוש מה לעשות עם העמוד.
לדוגמא פקודות מסוג:
index/noindex למשל אם רוצים לחסום כניסה של הרובוט של מנוע החיפוש לאזור מסוים ולמנוע את סריקתו ואת הצגתו בדפי התוצאות במנועי חיפוש. לדוגמא אזור משתמשים באתר, סל קניות וכדומה.

כמו כן אנו יכולים להנחות את מנוע החיפוש האם לעקוב אחר קישור מסוים באתר או לא תחת פקודות של follow/nofollow

meta robots tag

בתמונה תגית רובוטס

לסיכום בקידום אתרים אורגני נשתמש לרוב בשלוש תגיות אשר יש להן קשר ישיר למהות התוכן בדף שאנו מקדמים. תגית טייטל, תגית description, תגית alt בהם גם יופיעו הביטוי המרכזי של העמוד.
תגית רובוטס חשובה גם היא, אולם נדרש ידע טכני יותר על מנת להשתמש בה ויש לה גם לה חלק חשוב בסיווג הדפים שיופיעו במנוע החיפוש אולם גוגל לא "מתחייב" שאכן הם לא יופיעו. כאשר יש צורך קריטי לחסום אזורים מסוימים נשתמש בקובץ robots.txt

מעוניינים להתייעץ ולשמוע פרטים על קידום אתרים? מלאו את הפרטים ואחזור אליכם!

מאוהבת בקידום אתרים אורגני בגוגל, בעיקר בשל העובדה שזה עושה נפלאות לעסקים. מבחינתי כל פרויקט הוא ייחודי ואני בונה את תוכנית העבודה שלי לכל אתר אחרי מחקר יסודי של המתחרים בזירה (עוצמות וחולשות) ומחקר מילים (לא שיגרתי) מקיף לאיתור הזדמנויות שיקלעו למטרותיך. המטרה שלי היא לתרום לגדילה העסקית שלך דרך קידום אורגני ופעולות שיהפכו את האתר לבעל ערך אמיתי לגולש. מגיעה עם המון תשוקה ומסירות! ואמא לשני חברה' מהממים.

דו"ח ניתוח לאתר שלי בחינם

בואו נדבר על קידום האתר

דילוג לתוכן